HALILARINIZI ÖZENLE YIKIYORUZ

Halı deyip geçmeyin! Evlerimizin vazgeçilmez eşyaları olan halılar, evinizin dekorasyonunu tamamlar, şık ve temiz gösterir.

Şirvan Halı, kaliteli bir halı yıkama hizmeti almak isteyen herkesin tercih ettiği, bu konuda tecrübesi ile kendini kanıtlamış bir firmadır.

Gerek ana sayfamızdaki GÖRÜŞLERİNİZ bölümünden gerekse sitemizin alt bölümündeki Google Yorumlar bölümünden siz değerli müşterilerimizin görüşlerini inceleyebilirsiniz.

Halı yıkama hizmetimiz İstanbul Anadolu Yakası ile sınırlıdır.

Halınız kapınızdan alınıp, tekrar kapınıza ÜCRETSİZ bir şekilde teslim edilmektedir.

Halı Yıkamanın Önemi

Halı yıkama büyük bir titizlik ve emek isteyen bir işlemdir. Halıyı rezil eden de vezir eden de yıkama işlemidir. Kalitesiz, kimyasal malzeme kullanımı ve yanlış uygulamalar ile yıkanan halılarınızda, geri dönüşü olmayan ciddi hasarlar meydana gelecektir.

Halı yıkama ciddi bir iştir. Her halı cinsine ve kirlilik durumuna göre farklı yöntemler ile yıkanmalıdır. Her gün üzerine bastığınız, belki bebeğinizin veya tüylü bir dostunuzun her an teninin değdiği halılarınızda, halı yıkama işlemini kadar, işlem sırasında kullanılan tehlikeli kimyasallar da önem arz etmektedir. Halıya uygulanacak işlemleri ve kullanılacak malzemeleri doğru tespit edebilmenin yolu tecrübeden geçer. 45 yıllık halıcılık, halı yıkama ve halı tamiri tecrübesi Şirvan Halı’nın en büyük farkıdır.

Her biri eşya olmanın yanında kültürel bir miras olan el halılarınız, Şirvan Halı’da hak ettikleri değeri görerek, insan sağlığına zararlı hiçbir kimyasal kullanılmadan, renklerin orijinalliklerini koruyarak, ilk günkü parlak görünümlerine kavuşmaktadır.

Halı Yıkama Uygulamasını Nasıl Yapıyoruz?

Günümüzde, halı yıkama işleminin işin ehli olmayan kişiler tarafından gerçekleştirildiğini sıkça görmekteyiz. Halı yıkama ciddi bir iştir, halıların herhangi bir zarar görmemesi için her halıya özel işlem uygulanmalıdır. Şirvan Halı, 45 yıllık uzman tecrübesi ile tüm halı cinslerine özel halı yıkama hizmeti vermektedir.

Son yıllarda halı yıkama firmalarının sayısında büyük bir artış gözlenmektedir. Bu firmaların çoğu, yıkama işlemini büyük fabrikalarda, otomatik makineler kullanılarak gerçekleştirir. Şirvan Halı’nın farkı ise, her halıya özel yapılan yıkama ve kurutma işlemidir.

Halınız bize geldikten sonra halı konusunda uzman zanaatkarlarımız tarafından detaylıca incelenir. Kirlilik durumu ve halının cinsine göre uygulanması gereken işlemler tespit edilir. Varsa, yapılması gereken halı tamiri, saçak tamiri işlemleri belirlenir, yapılacak tüm işlemler önce tarafınıza bildirilir.

Yıkanacak halı öncelikle toz dolabına atılır. Geleneksel bir yöntem olan toz dolabı uygulaması ile yarım saat içinde halı tüm tozlardan arındırılır. Tozlarından arınmış halı, asıl yıkama işleminin gerçekleşeceği havuza atılır. Halı, havuz içerisinde natürel temizlik malzemeleri ve su kullanılarak yıkanır, halıya zarar vermeyecek fırçalar ile fırçalanır. Yıkama sırasında klor barındırmayan artezyen suyu ve zararlı kimyasal içermeyen organik temizleyiciler kullanılır.  Yıkama sonrasında santrifüj ile içerisindeki tüm sudan arındırılan halı, kurutma odasına alınır, iyice kurutulur. Böylece boyaların birbirine karışımı engellenir. Geleneksel yöntemler kullanılarak yapılan yıkama işlemi, her halıya özel olarak uygulanmaktadır.

Ücretsiz Kargo

İstanbul içi; halılarınızı kapınızdan alıp, yine kapınıza kadar kendimiz ÜCRETSİZ olarak teslim ediyoruz.

İstanbul dışı; halılarınızı anlaşmalı olduğumuz ARAS KARGO veya SÜRAT KARGO ile ÜCRETSİZ olarak bize gönderebilirsiniz. Halılarınız tamir işlemi sonrasında ÜCRETSİZ olarak tarafınıza gönderilecektir. (İstanbul dışı sadece halı tamiri hizmeti vermekteyiz.)