1976'dan Beri

sirvan-hali 1967

Aile şirketimizin kurucusu rahmetli babamız ve üçüncü kuşağın dedesi Abdurrahman Kıymaz 1932 yılında Adıyaman’da dünyaya geldi. 1967 yılında memleketinden ayrılarak İstanbul Kapalıçarşı’da halı ve kilim ticaretine başladı. 1976 yılında İstanbul’un gözde semtlerinden olan Kadıköy’de ilk otantik halı ve kilim mağazasını açtı.

Alışılmışın dışındaki bu mağaza kısa bir sürede başarıya ulaşarak, her kesimden insanın ziyaret ettiği bir mağaza haline geldi. Abdurrahman Bey, 1984 yılında işini oğulları Nazif ve Orhan Kıymaz’a devretti. Oğulları babalarından aldıkları emaneti geliştirerek devam ettirdiler. Kadıköy Bahariye’de bulunan Şirvan Halı mağazası, 45 yıldır aynı yerde hizmete devam etmektedir.

Şirvan Halı’nın halı ve kilim ticareti geleneği 1978’de kurulduğu zaman amacı; o sıralarda sadece yabancılar tarafından satın alınan bize özgü Türk motifleriyle bezenmiş halı ve kilimlerini bu toprağın insanlarının hizmetine sunmaktı.

O zamanki amacımız başarıya ulaşmış, bize özgü motif ve desenler artık tüm halı mağazalarında ana ürün haline gelmiştir. Bu gelişmenin öncülüğünü yapan Şirvan Halı, her zaman güler yüzüyle, hem ithal halı ve kilimleriyle, hem kendi imalatı olan halılarla beraber binbir çeşitteki geniş halı yelpazesini müşterilerinin hizmetine sunmaktadır.

Bunun yanı sıra, halıyla ilgili, yıkama, saçak ve tamirat gibi tüm problemlerinize profesyonel anlamda çözüm getirmekte, eski halılarınızın satın alınması, değerlendirilmesi ve değiştirilmesi konusunda her zaman müşteri memnuniyetini esas alan bir politika izlemektedir. Herkese göre bir halı mutlaka vardır diyerek sizleri Bahariye’de bulunan mağazamızı görmeye davet ediyoruz.