HALILARINIZI YENİLİYORUZ / ONARIYORUZ

Yırtılmış, deforme olmuş, sökülmüş, saçakları eskimiş  halılarınız ilk günkü haline kavuşuyor.

Kültürümüzün önemli bir parçası olan halıcılık, titizlik ve büyük emek isteyen bir zanaattır. Her biri, aylar süren büyük bir emekle dokunan el halıları, zamanla yıpranıp, çeşitli hasarlar görebilmektedir. Halının dokuma aşaması kadar, tamir aşaması da büyük ustalık ister.  Halı tamiri halının orijinalliğini bozmadan, aslına uygun olarak yapılmalıdır. İplerin doğru tercih edilmesi, boyanması, halının cinsine ve hasarına uygun işlemlerin yapılması ustalık isteyen bir iştir. 45 yıllık tecrübemiz ile halılarınızdaki hasarları gideriyor, halılarınızda değer kaybına yol açacak tüm işlemlerden kaçınıyoruz.

Yıpranmış, sökülmüş, yırtılmış halılarınız, zamanla deforme olmuş halı saçaklarınız, işini titizlikle yapan tecrübeli ustalarımız tarafından ilk günkü haline kavuşturulmaktadır. Halı tamiri ince işçilik, dikkat ve bilgi gerektiren bir işlemdir. İşin ehli olmayan kişiler tarafından yapılmamalıdır. 45 yıllık tecrübemiz size sunduğumuz hizmetin teminatıdır. Halılarınız tamir işlemi gördükten sonra, tamir edilen yeri siz bile fark edemeyeceksiniz…

Halı tamirini nasıl yapıyoruz?

Halı tamiri işlemi için gelen halılar, tecrübeli ustalarımız tarafından detaylıca incelenir, hasarlı, deforme olmuş kısımlar belirlenir. Halının cinsine uygun olarak, yapılması gereken tüm işlemler tespit edilir ve tarafınıza bildirilir. Tamir işlemleri her halı cinsine göre farklılık gösterir. Halının cinsine ve yapılması gereken işlemlere göre hizmet bedeli ve teslim süresi değişiklik göstermektedir.

Tamir edilecek halılar, halının orijinal renklerinin ortaya çıkması için tamirden önce yıkanır. Böylece halının orijinal renklerine uygun tamir yapılır ve renk tonlarında farklılık ortaya çıkmaz.

Halıda yırtık-sökük varsa; yıkamadan önce yırtık kısım sabitlenerek, yıkama sırasında açılıp, yırtığın büyümesi engellenir, daha sonra yıkama işlemi uygulanır.

Yıkanan halı iyice kurutulduktan sonra tecrübeli zanaatkarlarımızın önüne gelir. Halı tamiri sırasında halının cinsine uygun, çok değerli halı söküntüleri kullanılır. Halı söküntüleri, kullanılmayacak duruma gelmiş kıymetli el halılarından sökülen iplerdir, adeta altın değerindedir. Tamir sırasında her halının cinsine uygun söküntüler kullanarak, tamir edilen kısmın halının orijinalinden farksız olması amaçlanmaktadır.

Yoğun veya yanlış kullanım sonucu yıpranan, hasar gören halı saçaklarını, ilk günkü haline kavuşturuyoruz. Kullanım şekli doğru olsa bile, halı saçakları 5-6 yıldan sonra yıpranmaktadır. 45 yıllık tecrübemiz ile, her halı cinsine uygun olarak saçak tamiri işlemi gerçekleştiriyoruz. Üstün kalitedeki halı saçaklarımız, halının orijinaline uygun olarak iğne ile yapılmaktadır.

Ücretsiz Kargo

İstanbul içi; halılarınızı kapınızdan alıp, yine kapınıza kadar kendimiz ÜCRETSİZ olarak teslim ediyoruz.

İstanbul dışı; halılarınızı anlaşmalı olduğumuz ARAS KARGO veya SÜRAT KARGO ile ÜCRETSİZ olarak bize gönderebilirsiniz. Halılarınız yıkama/tamir işlemleri sonrasında ÜCRETSİZ olarak tarafınıza gönderilecektir.